Výhody hodvábnej obliečky – spánok na morušovom hodvábe

 

Je dobre známe, že každý z nás miluje plnohodnotný spánok. Po kvalitnom spánku sme produktívnejší, energickí a cítime sa krajší. Zdravý životný štýl je teraz veľkým trendom, ktorý nám pomáha vyzerať mlado a zároveň cítiť sa energicky. Ale už ste niekedy uvažovali o tom, akú úlohu má posteľná bielizeň vo vašom živote? Väčšina z nás sa rozhodla pre štandardnú obliečku, ale zdraviu prospešnou voľbou je v skutočnosti hodvábna obliečka. Vedci sa opierajú o vedecké štúdie a zistili, že spanie na hodvábnej obliečke robí zázraky pre naše vlasy a pokožku, ako aj mnohé ďalšie výhody pre zdravie. Vzhľadom na to, že každú noc prichádzame do kontaktu s posteľnou bielizňou v priemere 6-8 hodín, výskum poukazuje na hodvábny vankúš ako takzvaného „tajného ochrancu vášho tela počas noci“. Materiál, na ktorý kladieme tvár počas spánku, môže ovplyvniť množstvo vrások. Určite ste si všimli, že sa niekedy prebudíte s nepríjemnými záhybmi na tvári. Vzhľadom na fakt, že hodvábna obliečka poskytne vašej tvári až o 43% menej trenia ako iné obliečky, zabraňuje tým tvorbe vrások spôsobených otláčaním pokožky počas noci. Hodváb obsahuje prírodný proteín a 18 esenciálnych aminokyselín. Štúdie preukázali, že aminokyseliny môžu pôsobiť proti starnutiu, najmä na pokožke tváre, môžu pomôcť upokojiť nervový systém. Hodváb obsahuje tiež prírodný bunkový albumín, čo znamená, že pomáha zrýchliť metabolizmus kožných buniek, čím pomáha znižovať starnutie.

 

Obliečky z morušového hodvábu odporúčajú odborníci na starostlivosť o vlasy a na zlepšenie zdravia vlasov

 

Zistilo sa, že obliečky z hodvábu pomáhajú zdraviu vlasov. Krátke, drsné vlákna bavlny sa môžu trieť o driek vlasov a spôsobiť tak nežiaduce poškodenie a zlomenie. Na hodvábnych obliečkach majú vlasy skôr kĺzavý pohyb, čím sa znižuje pravdepodobnosť, že sa vytvoria zviazané vlasy a rozštiepené konce. Rovnako ako pri pokožke, aj vlasy si musia udržať vlhkosť, aby jej dodali vitalitu a lesk. Vaše vlasy a pokožka odpočívajú priamo na vankúši každú jednu noc. Hodvábne obliečky na vankúše skutočne prispievajú k skvelému nočnému spánku krásy.

 

Návliečky z morušového hodvábu na vankúši eliminujú kožné problémy

 

Vedci z Boloňskej univerzity uskutočnili štúdie o tom, ako hodvábne návliečky pomáhajú pacientom s atopickou dermatitídouchronickým zápalovým ochorením kože, ktoré sa v posledných desaťročiach stali veľmi rozšíreným. Ich výskum publikovaný v časopise British Journal of Dermatology zistil, že bavlna dráždi ľudí trpiacich touto chorobou v dôsledku drsných vlákien a spôsobu, akým sa pohybujú po koži. Na druhej strane má hodváb oveľa jemnejšie vlákna, ktoré vytvárajú menšie trenie a upokojujú pokožku. Hodváb je samozrejme veľkou výhodou aj pre ľudí bez kožných problémov, pretože zníženie množstva trenia na pokožke pomôže pri celkovom zdraví pokožky. Ďalšou výhodou je, že hodváb neabsorbuje prirodzenú vlhkosť z našej pokožky. Bavlna však robí opak, to môže mať nepriaznivý vplyv na našu tvár. Keďže hodváb neabsorbuje vlhkosť, umožňuje tak účinnejšie používanie nočných krémov a výsledkom je lepšia hydratácia pokožky. S menšou stratou vlhkosti z pokožky a menším trením počas spánku na hodvábnej obliečke pomáha bojovať s jemnými líniami a vráskami. Hodváb je tiež prírodný regulátor tepla. To znamená, že v lete udržuje vašu pokožku chladnú a v zime teplú. Zabránite tým ďalším príčinám suchej alebo prehriatej pokožky počas spánku.

 

Hodvábne vankúše sú hypoalergénne

 

Alergici, neváhajte vyskúšať obliečku z morušového hodvábu. Hodváb je prirodzene hypoalergénny, čo znamená, že má prirodzenú odolnosť voči roztočom, plesniam, a preto budú mať prospech tí, ktorí trpia astmou alebo ekzémom. Ľudia, ktorých trápia kožné choroby ako ekzém alebo psoriáza, milujú spánok na hodvábe vďake jeho hypoalergénnosti.

 

Prečo vyskúšať morušový hodváb?

 

Za cenu, ktorá je nižšia ako cena mnohých pleťových vôd alebo elixírov na starostlivosť o vlasy alebo pleť, je to priam finančne dostupný luxus. Nielenže získate pohodlný spánok počas noci, ale mali by ste si všimnúť aj zdravotné benefity, ako napríklad fakt, že vaša pokožka a vlasy budú hladšie.
Mnohí, ktorí vyskúšali posteľné prádlo z morušového hodvábu, teda obliečky, sa už nechcú vrátiť k obyčajným bavlneným, ktoré sú v porovnaní s hodvábnymi drsné.

 

Kvalita hodvábu sa výrazne líši. Je potrebné hľadať dve hlavné veci

 

Prvým dôležitým faktorom je hodnota „momme“. To naznačuje kvalitu látky. Čím vyššia hodnota momme, tým je vyššia kvalita. 22 momme je optimálne pre hodvábny vankúš. Druhým faktorom je tkanie. Spôsob tkania “charmeuse” je ideálny na výrobu hodvábu, pretože má za následok hladký a lesklý povrch, ktorá dodá luxusný vzhľad do vašej spálne. To môže ešte viac znížiť trenie, takže je skvelý pre každého, kto má krehké vlasy alebo citlivú pokožku. Prieskum je kľúčom pri nákupe hodvábnej obliečky, pretože nie všetky hodvábne produkty sa vyrábajú rovnako. Musíte sa uistiť, že ide o 100% hodváb, existuje veľa druhov umelo vytvorených syntetických zlúčenín hodvábu, ktorým sa vyhnite. Najlepším typom hodvábu je dlhá priadza morušového hodvábu s tradičným tkaním charmeuse. Tento hodváb je pre vašu tvár najlepšou voľbou. Posledným pridaným bonusom je to, že naše vankúše z hodvábu sú 100% prírodné a viac šetrné voči prírodnému prostrediu ako akákoľvek iná látka. Jednoducho povedané, potešte svoje vlasy, pokožku a vaše prostredie.

 

Pár rád na záver

 

Každý produkt, ktorý aplikujete na vlasy počas dňa, pravdepodobne skončí večer na vankúši. A čokoľvek je na vankúši, tak to pravdepodobne skončí na tvári. Vlasové výrobky môžu obsahovať tvrdé prísady a môžu byť na báze oleja alebo silikónu, ktoré môžu spôsobiť zápal. A ak sa táto vlhkosť vtiahne do vankúša a spíte na tvári, môže dôjsť k zápalom, čo je jasný výkričník pre akné. Odpoveďou na otázku ako sa zbaviť akné, môže byť obliečka z morušového hodvábu, keďže jej vlastnosti zabraňujú absorpcii krémov, balzamov a podobne, čím pomáhajú zabraňovať tvorbe zápalom na tvári. Make-up a potenie v noci sú tiež možné príčiny zápalov tváre, tvorby akné a podobne. Uistite sa, že ste si pred spaním dobre umyli tvár a udržte optimálnu teplotu v miestnosti, aby ste znížili potenie a následne upchaté póry.

 

 

 

Zdroje

MILLER, Caitlin. Two-Minute Beauty Read: Why Everyone’s Switching to Silk Pillowcases [online]. In: . 21.07.2017 [cit. 2019-09-29]. Dostupné z: https://verilymag.com/2017/07/two-minute-beauty-read-silk-pillowcases?fbclid=IwAR3kfZtmlL5Lf0yxOfC20QivvuqDEnhaLyFPWWOuaR9eaA_pdImzLkQYTlU

MARCHAL, Jenny. Silk Pillowcase Makes You Healthier And Look More Awesome [online]. In: . [cit. 2019-09-29]. Dostupné z: https://www.lifehack.org/382956/silk-pillowcase-makes-you-healthier-and-look-more-awesome

BEAUTY. Have You Tried a Silk Pillowcase? You Should. [online]. In: . [cit. 2019-09-29]. Dostupné z: https://medicarebeauty.com/beauty/silk-pillowcase/?fbclid=IwAR1EvXujgp_wLHtCc-XQGXam9Iv6ywAq9dwZUJJP1q0y0N9EyAlayKYwoYwPrihláste sa k odberu noviniek a získajte zľavu 5% na Váš nákup


*kliknutím tlačidla "Prihlásiť sa" súhlasíte so spracovaním osobných údajov.