Často kladené otázky

PREČO MÁM POUŽIŤ OBLIEČKU OD DREAMLOVE?

 

Spánok na hodvábe má mnoho známych výhod pre zdravie a krásu. Na rozdiel od bavlny, ktorá odvádza vlhkosť z Vašej pokožky, je hodváb prírodným vláknom, ktoré udržuje Vašu pokožku hydratovanú, zatiaľ čo spíte, čím pomáha pri prebudení zredukovať nechcené vrásky na pokožke vašej tvary.

 

Spánok na hodvábe tiež umožňuje hladké kĺzanie vlasov po obliečke vankúša, čím sa redukuje roztrhnutie vlasového vlákna a eliminuje rozštiepenie končekov vlasov. Mnoho kaderníkov odporúča svojim klientom spať na hodvábe, aby sa predĺžila životnosť ich vlasov.

 

 

 

AKÝ JE ROZDIEL MEDZI OBLIEČKOU MAXI, PETITE A BABY?

 

Tieto dva pojmy vyjadrujú označenie veľkosti hodvábnych obliečok. 

 

Obliečka MAXI má rozmery 65x85cm, ale z dôvodu lepšieho napnutia a pohodlnosti je veľkosť určená pre štandardný vankúš veľkosti 70x90cm.. 

 

Obliečka PETITE má rozmery 50x70cm.

 

Obliečka BABY má rozmery 40x40cm.

 

 

 

MATERIÁL DREAMLOVE VÝROBKOV?

 

Hodváb, z ktorého sú vyrobené naše produkty, spĺňa kritéria náročných štandardov. Používame najkvalitnejšie morušové (mulberry) vlákno 6A kvality, s hmotnosťou 22 momme. Je laboratórne testovaný, zdravotne neškodný.

 

ČO JE MOMME?

 

Je to jednotka merania kvality pre hodvábnu textíliu. Vyjadruje hmotnosť hodvábnej textílie.

 

 

 

AKÉ SÚ MOŽNOSTI DORUČENIA?

 

Naše produkty distribuujeme v Slovenskej a Českej republike. Možnosť vyzdvihnutia produktov na výdajných miestach Zasielkovňa.sk alebo doručenie na adresu kuriérom. V prípade objednávky a doručenia do inej krajiny, je nutné nás kontaktovať emailom.

 

 

 

SÚ NAŠE VÝROBKY URČENÉ AJ PRE DETI?

 

Všetky produkty Dreamlove môžu používať dospelí ako aj deti.

 

 

 

AKE SÚ MOŽNOSTI PLATBY?

 

Dobierkou pri doručení alebo priama platba prevodom na účet.

 

 

 

AKO SA STARAŤ O VÁŠ HODVÁB?

 

Vždy používajte pH (7) neutrálny tekutý prací prostriedok a / alebo aviváž. Hodváb je prírodné vlákno a pranie v roztoku, ktorý je príliš kyslý alebo zásaditý, môže spôsobiť znehodnotenie tohto materiálu už po prvom praní. Nepoužívajte bieliace prostriedky.

 

Ďalším dôležitým faktorom je teplota vody. Dodržiavajte teplotu do 30 stupňov Celzia. Už malé prekročenie tejto hodnoty môže spôsobiť stratu lesku hodvábu a zatvrdnutie vlákien. Pre maximalizovanie životnosti vankúša, odporúčame ručné pranie. Sušiť rozprestreté, ideálne na rovnom povrchu.

 

 

 

PREČO NÁŠ HODVÁB?

 

Všetky hodvábne obliečky na vankúš nie sú rovnaké. Dajte si pozor na toxické farbivá a nepravdivé tvrdenia momme (hmotnosť / hrúbka látky). Niektoré hodvábne obliečky na vankúše dostupné na trhu nezodpovedajú kvalite akú výrobcovia uvádzajú, materiál je tenší a drsnejší. Dajte si pozor na napodobeniny.

 

 

 

POUŽÍVATE NETOXICKÉ LÁTKY?

 

S našimi dodávateľmi veľmi úzko spolupracujeme, aby sme zaistili, že spĺňajú veľmi prísne medzinárodné normy OEKO-TEX Standard 100.

 

 

 

AKÝ JE ROZDIEL MEDZI SATÉNOVOU OBLIEČKOU A HODVÁBNOU OBLIEČKOU?

 

Technicky „satén“ nie je tkanina. Výraz „saténová obliečka“ je zavádzajúca skratka, ktorá sa vyskytla v priebehu rokov, čo vo všeobecnosti znamená syntetická saténová obliečka. Syntetický satén (napr. Polyester) sa môže na dotyk prejavovať ako prijemné a mäkké tkanivo, ale po 8 hodinách spánku môžu Vaše vlasy a pokožka tváre cítiť výrazný rozdiel.

 

Hodváb je prírodné vlákno, zatiaľ čo „satén“ je na báze ropy. Je tenší a drsnejší, čo v podstate neguje výhody hodvábu.

 

Naše obliečky majú charmeusovú povrchovú úpravu, ktorá je podobná saténovej povrchovej úprave, ale vynikajúca na účely hodvábnej obliečky, pretože je o niečo mäkšia a lepšie dýcha.

 

 

 

KDE JE VYRÁBANÝ NÁŠ HODVÁB?

Náš hodváb pochádza z jednej, z provincii v Číne. Túto oblasť sme si vybrali pretože:
1. Ponúka 100% prírodný morušový hodváb
2. Podlieha kritériám OEKO-TEX
3. Perfektné podmienky pre priadku morušovú (vrátane potravy pre priadku – čistý morušovník)
4. Čisté prostredie a ekologický prístup
5. Zachovávame tradíciu, najvyššiu kvalitu a históriu.
Hodváb vznikol v Číne. Po tisícročia bol vyrábaný v Číne a po celý ten čas bola jeho výroba opradená tajomstvom, ktoré poznali len oni.
Roky výroby hodvábu vytvorili najdokonalejšie podmienky – pre hodváb najvyššej kvality.
6. Náš hodváb pochádza z oblasti, kde jeho výroba trvá už tisíce rokov – preto Vám prinášame tú najvyššiu kvalitu z oblasti kde tajomstvo výroby poznajú počas celej histórie.

Radi by sme ešte dodali, že extrémne dbáme na všetky aspekty zdravia, preto je náš hodváb (ktorý už pôvodne podlieha certifikátu OEKO-TEX pretestovaný aj podľa prísnych chemických kritérií priamo na Slovensku.
Výsledky testov sú zverejnené na našej webovej stránke v kategórií morušový hodváb.

 

 

 Prihláste sa k odberu noviniek a získajte zľavu 5% na celý nákup


*kliknutím tlačidla "Prihlásiť sa" súhlasíte so spracovaním osobných údajov.