Výhody morušového hodvábu

Prečo je morušový hodváb výnimočný a funkčný? 

N

100% morušový hodváb 22 momme (Mulberry Silk)

N

Kvalitne spracovaný, lesklý a elegantný vzhľad

N

Hodvábne produkty vytvárajú menej trenia

N

Hypoalergénny a priedušný

N

Svojou hebkosťou pomáha pri prevencii tvorenia vrások

N

Vlasy udržia svoj prirodzený tvar

N

Chráni pokožku pred vysušením (udržuje vlhkosť na tvári)

N

Oleje z Vaších prameňov ostávaju vo vlasovom vlákne a udržujú ho vyživené

N

Chránia pred otlačenou pokožkou po vynikajúcom spánku

N

Prírodné proteínové vlákno - nepohlcuje pachy

N

Nepohlcuje prach, chráni pred roztočmi

N

Pomáha pri rôznych kožných ochoreniach ako ekzém, opar a iné

N

Poskytuje úľavu od alergií a astmy

N

Odporúčané vedcami ľudom s citlivou pokožkou

N

Umožnuje pokožke prirodzene dýchat

N

Výborná termoregulačná schopnosť (ideálne pre horúce a studené noci)

N

Bohatý na antioxidanty a aminokyseliny

N

Aminokyseliny zabraňujú starnutiu buniek

N

Antioxidanty pomáhajú obnove buniek

N

Antibakteriálne účinky – baktérie sa vo vlákne hodvábu neudržia

Biologické hľadisko

Prečo hodváb?

Hypoalergénne vlastnosti hodvábu zahŕňajú  prirodzenú odolnosť voči roztočom, plesniam, kvasinkám a mnohým iným alergénom. Hodváb je  zároveň prospešný aj pre vašu pokožku a vlasy. Spanie na hodvábnej obliečke zmierňuje výskyt vrások tváre.

 

Čo je hodváb?

Hodváb je tenké, ale pevnétuhé proteínové vlákno, ktoré vytvára priadka morušová ako vedľajší produkt pri výrobe kokónov. Tieto kvalitné proteínové vlákna dokážu byť vtkané do veľmi mäkkej, jemnej  a hladkej tkaniny. Hodváb sa používal už v starovekej Číne a doteraz sa zvykne nazývať aj  „kráľovnou všetkých látok“.

 

Čo je morušový hodváb (Mulberry Silk)?

Mulberry hodváb je v súčasnosti hodváb najvyššej kvality dostupný na trhu  aký sa spoločnosti podarilo vytvoriť. Produkty z morušového hodvábu patria medzi najtrvácnejšie a najluxusnejšie hodvábne textílie. Unikátnou a hodnotnou vecou na mulberry hodvábe je práve proces, akým sa vyrába. Mulberry hodváb vznikol  skvalitnením divokého hodvábu. Pri výrobe mulberry hodvábu je priadka morušová „Bombyx mori“ kŕmená iba listami morušovníka. Výsledkom je morušový hodváb – jedna z najkvalitnejších textílií dostupných na Zemi. Vlákno mulberry hodvábu je rafinovanejšie. Vďaka čistému procesu výroby a  redukcií nevhodných splodín, ktoré vznikajú ako vedľajší produkt pri výrobe divokého hodvábu, dochádza k produkcii absolútne čistého a zdravotne prospešného bio-materiálu.

Prečo mulberry hodváb?

Jedinečnou výhodou morušového hodvábu je, že je 100% prírodný, bez zápachu a hypoalergénny. Morušový hodváb obsahuje prírodný proteín nazývaný sericín, ktorý znižuje možnosť alergickej reakcie. Preto je obliečka z mulberry hodvábu zdravou a bezpečnou voľbou pre alergikov.

Čo je morušový hodváb (mulberry silk)?

Mulberry hodváb je v súčasnosti hodváb najvyššej kvality dostupný na trhu  aký sa spoločnosti podarilo vytvoriť. Produkty z morušového hodvábu patria medzi najtrvácnejšie a najluxusnejšie hodvábne textílie. Unikátnou a hodnotnou vecou na mulberry hodvábe je práve proces, akým sa vyrába. Mulberry hodváb vznikol  skvalitnením divokého hodvábu. Pri výrobe mulberry hodvábu je priadka morušová „Bombyx mori“ kŕmená iba listami morušovníka. Výsledkom je morušový hodváb – jedna z najkvalitnejších textílií dostupných na Zemi. Vlákno mulberry hodvábu je rafinovanejšie. Vďaka čistému procesu výroby a  redukcií nevhodných splodín, ktoré vznikajú ako vedľajší produkt pri výrobe divokého hodvábu, dochádza k produkcii absolútne čistého a zdravotne prospešného biomateriálu.

Prečo mulberry hodváb?

Jedinečnou výhodou mulberry hodvábu je, že je 100% prírodný, bez zápachu a hypoalergénny. Morušový hodváb obsahuje prírodný proteín nazývaný sericín, ktorý znižuje možnosť alergickej reakcie. Preto je obliečka z mulberry hodvábu zdravou a bezpečnou voľbou pre alergikov.

Starajte sa o Váš hodváb, aby sa hodváb mohol postarať o Vás

Vždy používajte ph (7) neutrálny tekutý prací prostriedok a / alebo aviváž. Hodváb je prírodné vlákno a pranie v roztoku, ktorý je príliš kyslý alebo zásaditý, môže spôsobiť znehodnotenie tohto materiálu už po prvom praní. Nepoužívajte bieliace prostriedky.
Ďalším dôležitým faktorom je teplota vody. Dodržiavajte teplotu do 30 stupňov Celzia. Už malé prekročenie tejto hodnoty môže spôsobiť stratu lesku hodvábu a zatvrdnutie vlákien. Pre maximalizovanie životnosti vankúša, odporúčame ručné pranie. Sušiť rozprestreté, ideálne na rovnom povrchu.

Návod ako prať si môžete pozrieť v priloženom videu.

Laboratórne testovaný hodváb

Náš hodváb je vyrábaný podľa náročných štandardov (výroba produktov podlieha certifikátu OEKO-TEX STANDARD 100). Hodváb bol počas minulého roku neustále vyvíjaný a zdokonaľovaný,  aby poskytoval dokonalú kombináciu lesku, hrúbky, mäkkosti a trvanlivosti. Používame najkvalitnejšie morušové hodvábne vlákno (6A) s hrúbkou 22 momme a presadzujeme používanie netoxických farbív. Keďže sme na naše produkty hrdí, nemáme čo skrývať a  vždy chceme byť priehľadní a k Vám úprimní, výsledky testov nášho hodvábu zverejňujeme na stránke dole v priloženom PDF formáte.

 

Značka Dreamlove disponuje certifikátom spôsobilosti textílií, ktorý je podmienený testami podľa európskych noriem.

 

Výsledky testovania morušového hodvábu od Dreamlove si môžete pozrieť kliknutím na tento odkaz.Prihláste sa k odberu noviniek a získajte zľavu 5% na Váš nákup


*kliknutím tlačidla "Prihlásiť sa" súhlasíte so spracovaním osobných údajov.